Šola uporablja elektronski sistem beleženja prevzetih malic in kosil. Pred prevzemom posameznega obroka, se vsak učenec čipira s prejetim ključkom, ki ga prejme od razrednika v začetku šolskega leta.

Dolžnost učenca je, da skrbno ravna s ključkom.

V primeru pozabljenega ključka, se učenec pred prevzetjem obroka vpiše v za to namenjen zvezek, vodja prehrane pa ga nato ročno vnese v sistem.

OPOZORILO!  Če se učenec pri malici in kosilu ne bo čipiral, se bo ta obrok štel kot neprevzet – starši bodo morali v tem primeru plačati polno ceno obroka, tudi tisti, ki imajo subvencionirane obroke.

V primeru izgube ali poškodbe ključka, učenec pri vodji prehrane prevzame obrazec, ki ga izpolnijo starši in se tako obvežejo, da bodo krili finančne stroške novega ključka. Strošek se obračuna na mesečni položnici za prehrano.

Ob koncu šolskega leta učenec vrne ključek za evidentiranje šolske prehrane svojemu razredniku.