Že pošteno smo zakorakali v novo šolsko leto. Naši prvošolci so se kar hitro navadili na novo rutino in šolske obveznosti.

V popoldanskih dejavnostih razširjenega programa smo v 1. razredu sprva veliko časa namenili spoznavanju šole, njene okolice in dela v njej. Preko različnih dejavnosti smo urili veščine barvanja, rezanja, prepogibanja in lepljenja. Ob tem pa so nastali različni izdelki. Obujali smo spomine na poletne počitnice, izdelovali ribice, hobotnice ter jesensko dekoracijo in buče. Spoznavali smo prometne znake in jih tudi ustvarjali. Nekaj izdelanih znakov bomo namenili tudi akciji NIJZ Otroci za varnost v prometu.

Lepo vreme smo izkoriščali predvsem za druženje in igro zunaj. Nekaj dni v septembru je deževalo, kar nas je pošteno jezilo, zato smo izkoristili ta čas za branje in ustvarjanje na temo knjige Protideževna juha od Majde Koren, ki so jo učenci dobili ob prvem obisku šolske knjižnice. Tako kot v zgodbi je tudi nam uspelo pregnati dež.

Zapisala: Darja Zmazek

oglasna deska listi na oglasni deski oglasna deska otroci na cesti otroci s prometnimi znaki buče prometni znaki