26. septembra po vsej Evropi praznujemo evropski dan jezikov. Pobudo za praznovanje je leta 2001 podal Svet Evrope. Koordinator praznovanja je Evropski center za moderne jezike v Gradcu. Evropski dan jezikov je namenjen:

– opozarjanju javnosti o pomenu učenja jezikov in razširjanja nabora jezikov, ki se jih učimo, z namenom spodbujanja raznojezičnosti in medkulturnega razumevanja,

– zavzemanju za bogato jezikovno in kulturno raznolikost v Evropi, ki jo je treba ohraniti in spodbujati,

– spodbujanju vseživljenjskega učenja jezikov v šoli in izven nje, za potrebe študija, poklicnega dela, povečevanja mobilnosti ali za zabavo in izmenjavo.

Tako kot vsako leto, se je naša šola tudi letos pridružila forumu ob evropskem dnevu jezikov, ki ga organizira Zavod za šolstvo. Letošnji slogan evropskega dneva jezikov je »Jeziki za mir«, v okviru katerega so učenci 8.b-razreda ustvarjali v WordArt. Nekatere njihove kreacije si lahko ogledate spodaj.

Zapisala mentorica Tanja Lovrec

izdelek izdelek izdelek izdelek