Si lahko predstavljamo svet brez barv? Neskončna sivina bi izzivala moreča razpoloženja našega vsakdana…saj vemo, da barve s svojo energijo močno vplivajo na naše počutje in storilnost.

Tokrat je svojo pozornost dobila zelena barva v vseh svojih odtenkih. Le kaj nam pomeni zelena? Nas morda zdravi, pomirja, ustvarja prijetno harmonijo, osvobaja…? Vemo, da je najpogostejša barva v naravi, je barva prebujanja in pomladi.

Toda likovna ustvarjalnost ji pripisuje neomejeno izraznost. Lahko se pojavi vsepovsod…lahko je zelen obraz, zelena mačka, zeleno veselje, zelena žalost….zeleno…karkoli…

Tako se je zeleni vihar oblikoval v likovnih delih otrok v Mednarodnem likovnem natečaju »Kraj v zeleni« , ki ga je v organizirala Osnovna šola Danila Lokarja Ajdovščina.

Strokovna komisija je pregledala 2162 likovnih del iz šestih držav (Hrvaška, Črna gora, Indija, Srbija, Italija in Slovenija).

Dela so bila vrednotena v treh kategorijah: likovna dela učencev 1., 2. in 3. triade osnovnih šol in prilagojenih programov ter programov z nižjim izobrazbenim standardom.

Ocenjevalna komisija je za razstavo izbrala 115 likovnih del.

V vsaki kategoriji so podelili 12 zlatih, 12 srebrnih in 15 bronastih priznanj.

Med nagrajenci in dobitniki priznanj so tudi »zeleni« likovni izdelki učencev naše šole.

BRONASTO PRIZNAJE je prejela:

• NINA GIBIČAR iz 8. b razreda

SREBRNO PRIZNANJE je prejela:

• URŠA ROŽMAN iz 5. razreda

ZLATO PRIZNANJE pa sta prejela:

• JAN PELCL iz 5. razreda ter
  • EVA BELŠAK BUDJA iz 8. a razreda

NINA GIBIČAR, “Zelena Pomlad”, 8. razred, BRONASTO PRIZNANJE

URŠA ROŽMAN, “Zeleni pust”, 5. razred, SREBRNO PRIZNANJE

JAN PELCL, “Maska v zelenem”, 5. razred, ZLATO PRIZNANJE

EVA BELŠAK BUDJA, “Igra odbojke”, 8. razred, ZLATO PRIZNANJE

Svečana podelitev priznanj in nagrad bo v petek, 19. aprila 2024 v Osnovni šoli Danila Lokarja Ajdovščina, kjer bo tudi razstava in možen ogled vseh izbranih likovnih del do konca septembra 2024.

Utrinki iz podelitve nagrad in priznanj

Čestitamo vsem sodelujočim učencem, posebej pa prejemnikom priznanj in nagrad.

Mentorica

Mira Petek