V petek, 15. marca 2024, sta se naša šola in vrtec Sonček, v sklopu projekta Ekošola, udeležila sejma Altermed v Celju. Sejem je namenjen zdravemu načinu življenja. Ljudje se vedno bolj zavedamo pomena zdravega načina življenja in svojih odgovornosti do našega planeta. V skrbi za našo skupno prihodnost se na sejmu predstavljajo tudi EKO šole iz vse Slovenije.

Predstavili smo se na stojnici s sloganom »JEJMO PO DOMAČE«, ki smo jo popestrili z izdelki učencev, ki so nastajali med aktivnostmi v šoli in vrtcu skozi vso šolsko leto. Obiskovalcem smo ob razstavi našega dela in izdelkov ponudili tudi nekaj tradicionalnih domačih jedi kot so ocvirkovica, ajdovi in koruzni žganci, domač kruh in jurkin sok.

Stojnica je bila dobro obiskana, obiskovalci pa navdušeni nad našimi prigrizki.