Pri vseh načinih iskanja na spletni strani COBISS+ (plus.cobiss.net) se nam pojavi okence za vpis v MojCOBISS:Cobiss+

Vpišemo se lahko na več načinov. Eden izmed njih je z AAI prijavo.

Cobiss+

Vstop oz. prijavo lahko izvedemo tudi preko pametnega telefona, tako da nanj namestite aplikacijo mCOBISS.

mCobiss

Sicer pa obe prijavi potekata enako, in sicer:

– Ob kliku na prijava v moj profil Cobiss kliknemo na okence Moja knjižnica (le-ta ne pomeni le šolske, temveč tudi katero koli splošno, v katero smo včlanjeni).

Program nato zahteva akronim knjižnice (ob vpisu v iskalni niz se nam sam izpiše, OSSJ: Osnovna šola Sv. Jurij ob Ščavnici; SIKGRD: Javni zavod Knjižnica Gornja Radgona itd.), številko izkaznice in geslo (le-to določi knjižničar).

– Ob pravilnem vpisu zahtevanih podatkov vstopimo v ‘svojo’ knjižnico, kjer lahko preverimo izposojeno gradivo – trenutno in vso do sedaj – v vseh knjižnicah, v katere smo vpisani.

IZPOSOJA e-KNJIG

1. Knjižnice nam ponujajo tudi izposojo e-knjig, naša knjižnica jih ponuja kar nekaj (192):

2. Elektronske knjige poiščemo tako, da v iskalnem nizu gradivo omejimo na e-knjige:

3. Kliknemo na izbrano delo, npr. Lovim pomladni veter:

4. Program nas obvesti, da je gradivo na voljo tako v digitalni knjižnici (dLib.si) kot na Biblosu.

Kako dostopamo do Biblos-a, si oglejmo na povezavi: https://www.biblos.si/kako-deluje